Arama yapmak için lütfen yukarıdaki kutulardan birine aramak istediğiniz terimi girin.

Konu: Yabancı Dilde Belge Düzenlenmesi

Rüknettin KUMKALE

SORU: Müvekkilim olan bir şirket ihracat yaparken yabancı dilde fatura düzenlemek zorunda kalıyor. Bu hususun yasalarımız açısından bir sakıncası bulunmakta mıdır?

Cevap:

Vergi Usul Yasamızın 215. maddesi hükümlerine göre faturaların Türkçe düzenlenme zorunluluğu bulunmaktadır.

;